• Materac bonellowy z kokosem Artemida

Wybierz pokrowiec
Rozmiar
523.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 0
Kurier Materac 0
Kurier Materac (Pobranie) 25
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 537 800 466

image

Materac bonellowy z kokosem Artemida

Model Artemida to materac bonellowy z kokosem. Ten materac został zbudowany aż z 108 sztuk sprężyn bonellowych na metr kwadratowy. Ponadto w materacu znalazł też zastosowanie kokos lateksowy o grubości aż 1 cm, który umieszczono po jednej stronie materaca. Natomiast po obu stronach została położona pianka antyalergiczna ComfortBase. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania materaca z obu stron. Materac Artemida ma grubość aż 18 cm, co przyczynia się do wygodnego wypoczynku na nim.

Materac może być używany dwustronnie, ponieważ w tym modelu połączono dwa stopnie twardości, inny dla każdej strony. Z jednej strony, gdzie dodatkowo położono warstwę z kokosa lateksowego mamy do użytku materac o twardości H3, który jest przeznaczony dla osób o wadze powyżej 80 kg. Z drugiej strony materac ma twardość H2, która jest przeznaczona dla osób o wadze powyżej 60 kg.

 

image

Dzięki zastosowaniu sprężyn bonellowych materac jest bardzo elastyczny. Siła oporu sprężyn uzależniona jest od siły nacisku, czyli masy ciała. Sprężyny nie zapadają się nawet pod większym ciężarem. Warstwa z kokosa sprawia, że materac z jednej strony jest dodatkowo utwardzony, co zapewnia większy komfort snu osobom o większej masie ciała lub osobom, które lubią spać na twardym materacu.

 

image

 

Wszystkie elementy, z jakich wykonano materac, są antyalergiczne. Materac Artemida posiada też atest, potwierdzający wykorzystanie do produkcji surowców o właściwościach nieuczulających. Warto wiedzieć, że na materac udzielana jest 10-letnia gwarancja.

  • Czym jest materac bonellowy?
  • Wady i zalety materacy bonellowych
  • Materac z kokosem lateksowym – dla kogo?

Czym jest materac bonellowy?

Najprościej ujmując bonell to rodzaj sprężyn, które stanowią wkład materaca. W zależności od modelu może ich być ponad 100 na jeden metr kwadratowy materaca. Często też ten typ sprężyn nazywa się klepsydrowymi, ponieważ mają one właśnie kształt tego urządzanie, co również widoczne jest w ich pracy.

Materace bonellowe to tak naprawdę jedne z najbardziej popularnych materacy sprężynowych. Można je znaleźć jako wsad nawet w gotowych łóżkach rozkładanych, typu wersalka. Obecnie produkuje się znacznie bardziej nowoczesne materace, które można dopasować do każdego łóżka.

Wady i zalety materacy bonellowych

Materace sprężynowe mają wiele różnych opinii. Jednak można powiedzieć, że nowoczesne materace bonellowe są znacznie trwalsze i bardziej komfortowe, niż modele produkowane jeszcze kilka lat temu. Dlatego zdania użytkowników są podzielone.

Zalet tego typu materacy nie trzeba daleko szukać. Przede wszystkim ich ceny są bardzo przystępne w porównaniu do jakości i długości gwarancji, jakie te materace oferują. Ponadto są to materace bardzo elastyczne o konstrukcji, która zapewnia komfort porównywany do unoszenia się w powietrzu. Mimo że jest to materac sprężynowy, nie będziemy się na nim nierówno zapadać. Sprężyny mają dużą elastyczność. A nacisk na materac jest równomiernie odbierany, przez co przez całą noc, ciało będzie odpowiednio podparte podczas snu.

Materace tego typu szczególnie polecane są osobom, poszukującym ekonomicznego wyboru. Czy nie jest to jednak wadą? Materace bonellowe zapewniają dobre podparcie dzięki sprężynom. Jednak warto zawrócić uwagę, że tyle, ile jest sprężyn, tyle mamy punktów podparcia. Im ich więcej, tym wygodniej będziemy spać. Zatem szukając takiego materaca, należy zwrócić uwagę właśnie na ilość sprężyn. Modele najbardziej ekonomiczne mogą ich mieć mało. Samo ograniczenie ilości sprężyn uznawane jest też za wadę. Jeśli jednak wybierzemy materac z bardzo dużą gęstością sprężyn, sami usuniemy tę wadę.

Materac z kokosem lateksowym – dla kogo?

W nowoczesnych materacach dla wygody użytkowania dodaje się warstwę wykonaną z kokosa lateksowego. Można też kupić materace nawierzchniowe w całości wykonane z tego materiału. Materace kokosowe są przeznaczone głównie dla osób, które preferują modele o większej twardości lub mają większą masę ciała. Dlatego w wielu materacach stosuje się wkład kokosowy z jednej strony, aby zapewnić mu większą twardość, jeśli użytkownik taką preferuje, albo gdy zajdzie potrzeba przenocować osobę, która waży np. powyżej 80 kg. Wtedy mając materac obustronny, wystarczy zamienić strony spania.

Osoby, które już mają materac, ale jest dla nich zbyt miękki, mogą pokusić się o zakup materaca nawierzchniowego właśnie z kokosa. Ponadto maty kokosowe nie powodują uczulenia, a nawet chronią, przed namnażaniem się roztoczy, dlatego można je stosować w sypialniach dla alergików. Sam kokos zapewnia też dobrą cyrkulację powietrza. Ogromną zaletą jest też odporność na odkształcenia takiego wsadu.

 

Typ materaca Bonellowy
Twardość twardy H3
Wysokość 18 cm
Wysyłka 24h
Gwarancja 10 lat
Ilość sprężyn 108 szt./m2
Piankowy nie
Piankowy 7 stref nie
Sprężynowy bonellowy tak
Sprężynowy kieszeniowy/pocket 7 stref nie
Wysokoelastyczny nie
Lateksowy nie
Nawierzchniowy nie
Kokos tak
Lateks nie
Pianka VISCO nie
Ortopedyczny nie
Antyalergiczny tak
Lato/zima nie
Dla dwóch osób nie
Dla puszystych tak
Samomasujący nie
Dla dzieci nie
Pianka wysokoelastyczna nie
Hydrożel nie
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie