Do jakiego elementu pościeli zwykle przywiązujemy najmniejszą wagę? Niestety jest to prześcieradło. Jest to dużym błędem, ponieważ od niego w największej mierze zależy, jak nam się będzie spało. Leżymy na nim całą noc, a więc musi być miękkie i dobrze założone, aby się nie rolować. Gdy zależy nam na modelu, który mimo niespokojnego snu będzie unieruchomiony, zawsze przychodzi nam na myśl prześcieradło z gumką.

  • Zalety prześcieradła z gumką
  • Jak wybrać rozmiar?
  • Jak założyć prześcieradło z gumką na materac?
  • Podsumowując

Zalety prześcieradła z gumką

Prześcieradła z wszytą gumką mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo funkcjonalne i wygodne. Za ich największą zaletę uważa się wygodę użytkowania, ponieważ raz założone prześcieradło aż do zdjęcia będzie gładkie i nieruchome. Ten model prześcieradeł nie roluje się i nie zwija, ponieważ gumki na krawędziach materiału dobrze go trzymają.

Takie prześcieradło można dopasować idealnie do rozmiaru materaca, dlatego jego powierzchnia po założeniu jest idealnie gładka. Wybierając prześcieradło z gumką, która będzie je trzymać, możemy liczyć na maksymalny komfort podczas snu, co wpływa pozytywnie na nasz wypoczynek. Oczywiście gładkie prześcieradło, dopasowane wielkością do materaca jest również bardzo estetyczne, co również można uznać za jego zaletę.

Jak wybrać rozmiar?

Żeby ten rodzaj prześcieradła dobrze wyglądał i był wygodny w użyciu, musi mieć odpowiednio dobrany rozmiar. W wypadku modeli z wszytą gumką rozmiar prześcieradła musi być dopasowany do rozmiaru materaca. Tutaj niestety nie zawiniemy prześcieradła pod spód, jeśli będzie za duże lub nie zarzucimy go, wyrównując do środka, gdy będzie odrobinę za małe. Dobrze jest sprawdzić rozmiar materaca i według niego szukać prześcieradła. Materace produkowane są według konkretnych norma i wymiarów, a więc sugerując się podanymi przez producenta wymiarami, powinniśmy kupić prześcieradło w podanym rozmiarze.

Jak założyć prześcieradło z gumką na materac?

Sporo osób po zakupie prześcieradła wykończonego elastyczną gumkę narzeka na jego zakładanie. Tutaj wystarczy prosta technika, która pomoże nam założyć na materac prześcieradło szybko i bez komplikacji. Jeśli za pierwszym razem się natrudzimy, aby je założyć, na pewno znajdziemy słabe punkty naszej techniki.

Najwygodniej i najszybciej jest zakładać prześcieradło złożone na pół. Składamy prześcieradło tak, aby wewnętrzna strona przylegała do jednego końca materaca, a druga była na wierzchu. Zaczepiamy prześcieradło o rogi materaca z jednej strony i rozkładamy je. A następnie staramy się wygładzić powierzchnię i boki prześcieradła wzdłuż materaca i zaczepić pozostałe rogi o drugi koniec. Być może założone rogi nam odskoczą, jednak nie musimy się tym przejmować. Wystarczy poprawić prześcieradło.

A jak je zdjąć? Cóż, jeśli chcemy je ładnie i szybko złożyć tu też musimy mieć wprawę. Warto zdejmując materiał też złożyć go na pół, a potem jeszcze raz i rogi wsunąć na siebie, aby powstał prostokąt. Można czynność powtórzyć, aby prześcieradło było jeszcze mniejsze. Składając je od razu na materacu, unikamy zwijania się gumy.

Podsumowując

Wybór prześcieradła z gumką jest zawsze dobrą opcją, gdy chcemy zachować komfort snu. Jedynie nakładanie go na materac będzie wymagało wprawy i znalezienia swojej techniki. Jednakże ten model sprawdzi się u wielu osób, które cenią sobie wygodę przede wszystkim.