Lubimy łatwe ćwiczenia, do których wykonanie nie trzeba mieć rewelacyjnej kondycji i pieniędzy na drogi sprzęt. Obecnie możemy z powodzeniem ćwiczyć w domu i chudnąć, jak pod okiem trenera. Popularne są choćby ćwiczenia z hula hop, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki. Ale czy zabawka dla dzieci ma działanie odchudzające? Okazuje się, że hula hop odchudza naprawdę, ale nie każde.

Jakie hula hop do odchudzania?

Myśląc o obręczy do kręcenia w talii zwykle widzimy kolorowe kółka dla dzieci. Aczkolwiek do modelowania sylwetki i odchudzania najlepiej sprawdzą się hula hop odchudzające z wypustkami. Są one skonstruowane w ten sposób, że wypustki skierowane są na ciało, a więc kręcąc obręczą, wypustki masują talię i brzuch. Dlatego też przypisuje się takim ćwiczeniom działanie wyszczuplające. Wybierając hula hop odchudzające należy zwrócić uwagę na same wypustki, jak i ciężar sprzętu. Im cięższe i mniejsze koło, tym lepsze efekty, ale dla początkujących zaleca się koła większe i lżejsze. Dlaczego? Samo nabranie wprawy i wykształcenie techniki nie jest łatwe.

Zalety treningu z hula hop

Regularnie ćwicząc można zobaczyć wiele zmian w ciele. Przede wszystkim hula hop polecane jest dla osób, którym zależy na wysmukleniu talii i wypłaszczenie brzucha. Mięśnie również stają się mocniejsze, a nasza postawa jest bardziej prosta. Do kolejnych zalet można zaliczyć:

  • podkręcenie metabolizmu,
  • poprawienie koordynacji ruchowej,
  • ujędrnienie skóry na całym ciele,
  • wspomaganie walki z cellulitem.Aby uzyskać takie efekty, trzeba jednak ćwiczyć regularnie. Prawidłowo wykonany trening z kręceniem powinien trwać co najmniej 30 minut. Szacuje się, że podczas jednej sesji z hula hop można spalić nawet 200 kcal. W rezultacie pierwsze efekty pojawią się nawet pod 2 tygodniach. Warto pamiętać, że podczas kręcenia wypustki uderzają o ciało, co może powodować mikrourazy. Zwłaszcza na początku naszej przygody. Mimo to po nabraniu wprawy samo ćwiczenie będzie lekkie i przyjemne, a przede wszystkim efektywne.