Bieganie rekreacyjne to Twoja pasja? Świetnie! Sprawdziliśmy jakie akcesoria do biegania, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś, będą przydatne podczas Twojego treningu:

  1. Pas obciążeniowy, regulowany butelkami z wodą
  2. Wodoodporne skarpetki
  3. Analizator kwasu mlekowego
  4. Czapka z pulsometrem

Pas obciążeniowy, regulowany butelkami z wodą

Wiele osób łączy ze sobą bieganie i odchudzanie. W celu szybkiego zrzucenia zbędnych kilogramów często wybierają oni trening z obciążeniem na biodrach lub kostkach. Czy pomyślałeś o tym, że Twój pas obciążeniowy mógłby pełnić dwie funkcje na raz? Jest to możliwe w przypadku sprzętu dociążanego małymi butelkami z wodą. Dzięki temu oprócz funkcji obciążeniowej, pas będzie stanowił również magazyn picia, niezbędnego do nawadniania organizmu w trakcie uprawiania sportu! Dzięki umieszczeniu wody lub napoju izotonicznego w wielu małych butelkach, zamiast w jednej dużej, ich ciężar jest rozłożony równomiernie naokoło pasa, co pozwala zachować odpowiednią postawę ciała przez cały okres treningu. Wypijając ich zawartość po kolei możesz zmniejszać obciążenie równomiernie, co korzystnie wpływa na układ kostny i mięśniowy Twojego ciała.

Wodoodporne skarpetki

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że podczas gdy uprawiałeś bieganie buty oraz znajdujące się w nich stopy zupełnie przemokły? Niezależnie od tego, czy powodem powodzi wewnątrz obuwia był padający deszcz, czy podmokły teren treningowy, odpowiednie akcesoria dla biegaczy mogą rozwiązać ten problem! Mowa tutaj oczywiście o wodoodpornych skarpetkach, które zapewnią stopom komfortowe warunki treningu bez względu na pogodę.

Dobrej jakości skarpety tego typu produkowane są z elastycznego, mocnego materiału z wykorzystaniem wodoodpornej membrany, bazującej na zasadzie działania procesu osmozy. Jest to gadżet szczególnie wart uwagi tych biegaczy, którzy trenują w trudnych, wilgotnych warunkach.

Analizator kwasu mlekowego

Jeżeli regularne treningi są dla Ciebie czymś więcej, niż tylko ciekawym hobby, z pewnością zastanawiasz się, jakie akcesoria do biegania pomogą Ci mieć kontrolę nad jakością codziennych ćwiczeń. Jednym z nich jest analizator kwasu mlekowego, który pozwoli na określenie poziomu tego produktu mięśniowego oddychania beztlenowego w Twoim organizmie. Zasada działania aparatu jest podobna do glukometru, dobrze znanego wszystkim, którzy mieli do czynienia z osobą chorującą na cukrzycę. W celu skorzystania z tego urządzenia należy umieścić kroplę krwi pochodzącej z ukłutego palca na odpowiednim pasku, który następnie umieszcza się w analizatorze. Pomiar ten pozwala ocenić stopień efektywności treningu.

Czapka z pulsometrem

Akcesoria dla biegaczy otwierają przed wielbicielami sportu wiele możliwości w temacie pomiaru parametrów związanych z treningiem w trakcie jego trwania. Dobrym przykładem tego trendu są pulsometry – te sprytne urządzenia dostępne są obecnie w wielu wersjach. Można je znaleźć w zegarkach, opaskach na kostkę, a nawet w aplikacji na telefon! Czy słyszałeś jednak o czapce z pulsometrem? To niezwykłe rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie zajmuje rąk, ani nie obciąża ciała nierównomiernie, co jest szczególnie ważne przy uprawianiu sportu. Ponadto korzysta z dobrych punktów pomiarowych – głowa jest bardzo dobrze ukrwioną częścią ciała, dzięki czemu odczyt pulsometru w tych rejonach będzie cechował się dokładnością na wysokim poziomie. Nie można także zapomnieć o walorach estetycznych – ciekawa czapka z daszkiem nada nowy wymiar Twoim stylizacjom sportowym, a dodatkowo ochroni Twoją twarz przed promieniami słonecznymi!

Który z wymienionych gadżetów najbardziej przydałby Ci się podczas treningu? A może masz swoje własne, nietypowe rozwiązania, które ułatwiają bieganie rekreacyjne? Podziel się nimi w komentarzu!