Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to wyjątkowy czas, zarówno dla rodziców, jak i ich otoczenia. Zwykle wiąże się z licznymi przygotowaniami i niecierpliwym wyglądaniem chwili narodzin. Choć szykowanie wyprawki i wsparcie rodziny, najbliższych przyjaciół było obecne w kulturze na naszych terenach od dawna, to jednak tradycja baby shower pojawiła się stosunkowo niedawno. To przyjęcie organizowane dla młodej mamy jeszcze przed narodzinami malucha, polegające na obsypywaniu tych dwojga prezentami. Jest to czas na wspólną zabawę, zjedzenie tematycznych słodkości, rozmowy. Przyjęcie najczęściej organizują bliscy. Każdy z zaproszonych przynosi jakiś podarunek, najczęściej element wyprawki. Co nieco innego, mnij typowego można podarować przyszłym rodzicom na baby shower? Poznaj nasze propozycje na prezent z okazji zbliżających się narodzin:

  • Pieluszkowy tort, wózeczek albo motor
  • Voucher na wyjątkową sesję zdjęciową
  • Pościel dla powiększającej się rodziny
  • Akcesoria do ćwiczeń dla mamy i dziecka
  • Oryginalna koszulka i body dla mamy oraz malucha

Pieluszkowy tort, wózeczek albo motor

Do oryginalnych, praktycznych a przy okazji pięknych prezentów należą tak zwane pieluszkowe torty lub inne figury wykonane z pampersów. Choć nadal nie jest to bardzo popularny prezent, coraz częściej można się z nim spotkać. Jak to wygląda? Określona ilość pieluszek jest związywana wstążkami, sznurkami czy kokardami i powstaje z niej na przykład forma tortu. Taką konstrukcję uzupełnia się czasem o dodatki - buciki, skarpetki czy body dla maluszka, albo estetycznie wyglądające kosmetyki. Całość pakowana jest w ozdobne opakowanie, dekorowana dodatkami. Pieluszki po rozwinięciu pieluszek są one w pełni nadające się do użytku. Tego typu prezent z pieluszkami w większym rozmiarze wybierany jest także na pierwsze urodziny maluchów. Może być wykonany samodzielnie, albo też kupiony u osób tworzących tego typu rękodzieło.

Voucher na wyjątkową sesję zdjęciową

Pomysł na prezent w postaci sesji zdjęciowej dla rodziców, albo też potomka kiedy już pojawi się na świecie to szansa na zatrzymanie wyjątkowych chwil. To podarunek niematerialny, który można zrealizować, wykupując odpowiedni pakiet u fotografa. Warto zgłosić się do kogoś, kto specjalizuje się w fotografii ciążowej lub dziecięcej, gdyż takie osoby potrafią tworzyć małe arcydzieła. Jeżeli zajmujesz się fotografią, możesz zaproponować także wykonanie takich zdjęć, a na babyshower sprezentować dodatkowo fotoksiążkę czy inny fotograficzny prezent, w którym zostaną umieszczone najlepsze kadry. Takie upominki należą do kategorii wyjątkowych, spersonalizowanych podarunków, których nie da się łatwo zastąpić ani powtórzyć i pozostają w pamięci na długo.

Pościel dla powiększającej się rodziny

Choć baby shower skupia się na postaci nowego członka rodziny, jest także okazją do obdarowania rodziców. Jako uniwersalny prezent może sprawdzić się piękny komplet pościeli, wykonany z przyjaznych naturalnych czy antyalergicznych materiałów. Powinien być w dużym rozmiarze, by rodzina w nowym składzie się w nim zmieściła. Uzupełnieniem będzie zestaw pościelowy dla maluszka, czy też wygodna poduszka do karmienia dla matki dziecka. Bielizna pościelowa dla małych dzieci bywa dość mocno eksploatowana, dlatego nawet kiedy inne osoby wpadną na podobny prezentowy pomysł, nie będzie on nadmiarowy. Idąc w tym kierunku, można pomyśleć nad innymi prezentami związanymi z dzieckiem, ale przeznaczonymi dla całej rodziny.

Akcesoria do ćwiczeń dla mamy i dziecka

Ciekawą propozycją na prezent dla przyszłej mamy oraz jej jeszcze nienarodzonego maluszka będą dedykowane akcesoria treningowe. Powrót kobiety do pełnej sprawności po porodzie bywa trudny, w szczególności gdy musi skupić się w pełni na noworodku. Warto podarować jej uniwersalne gadżety treningowe, które sprawdzą się jeszcze w czasie ciąży. Duża piłka rehabilitacyjna to jedna z możliwości. Jest ona często wykorzystywana w szkołach rodzenia, a po porodzie przydaje się przy powrocie do formy. Nieco później sprawdza się również w ruchowych zabawach z dzieckiem. Także maty treningowe czy specjalne zestawy do masażu są dobrym rozwiązaniem. Taki prezent można uzupełnić o ciekawą książkę na temat ćwiczeń z niemowlakami - aktwność fizyczna rodzica jest możliwa nawet z niemowlęciem, a szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Oryginalna koszulka i body dla mamy oraz malucha

Kompletowanie wyprawki odzieżowej dla noworodka to jedno z zadań rodziców, częściowo realizowane też dzięki baby shower. Można do tematu podejść nieco inaczej, oryginalnie. Współczesne oferty drukarni bądź sklepów odzieżowych umożliwiają wyprodukowanie spersonalizowanych elementów odzieży. Być może dobrym pomysłem będzie zakup rodzinnego kompletu koszulek i body, które w zabawny sposób podkreślą więzi. To T-shirt lub bluzka albo bluza dla mamy, czasem też taty, a także pasujący do nich pajacyk lub body dla maleństwa. Tego typu ubranka chętnie są później wykorzystywane w rodzinnych sesjach zdjęciowych.

Przyjęcia dla przyszłych rodziców to wyjątkowo miła tradycja, pomagająca im w przygotowaniu na pojawienie się nowego członka rodziny. Warto kupując prezent wybrać coś przydatnego, a jednocześnie oryginalnego, by na długo zapadło w pamięć obdarowywanych.