Chciałbyś wręczać rodzinie i przyjaciołom podarunki, z których będą korzystać, lecz ciężko Ci znajdować nowe pomysły przy każdej nadarzającej się okazji? Rozwiązanie dla Ciebie może stanowić pościel jako prezent! Niezbędna w każdym domu, a przy tym indywidualnie dobrana do gustu poszczególnych osób stanowi prezent idealny – możesz obdarować nią każdego po kolei, bez sprawiania wrażenia, że podarunki się powtarzają. Jakie okazje będą dobre na wręczenie pościeli?

  • Pościel z okazji urodzin i imienin;
  • Śluby i rocznice - świetna okazja by podarować pościel w prezencie;
  • Boże Narodzenie - pościel jako prezent na gwiazdkę;
  • Narodzenie dziecka - podaruj pościel w prezencie;
  • Przeprowadzka i parapetówka - pościel jako praktyczny prezent;

Urodziny i imieniny

Pościel jako prezent świetnie sprawdzi się na urodziny i imieniny najbliższych. W te święta ludzie są szczególnie obdarowywani wymyślnymi, nietuzinkowymi podarunkami, takimi jak figurki bądź obrazy. Często zdarza się, że po otrzymaniu lądują one jednak głęboko w szafie lub trafiają na serwisy sprzedażowe online. W celu uniknięcia tego trendu dobrze jest podarować jubilatowi bądź solenizantowi coś, z czego będzie mógł korzystać przez długi czas – ten warunek spełnia komplet pościeli. Jest to także prezent, który może być powtarzany z tej samej okazji co kilka lat – tekstylia należy przecież regularnie wymieniać.

Śluby i rocznice

Element wyposażenia łóżka świetnie sprawdzi się również jako prezent ślubny lub rocznicowy. W tym wypadku warto, aby nawiązywał do dnia zawarcia związku małżeńskiego w nietuzinkowy sposób, np. poprzez przedstawiony na materiale motyw obrączek lub serduszek. Tematycznie odnosić się może również do rocznic innego rodzaju, takich jak dziesięciolecie pracy w zakładzie lub dwudziestolecie przynależności do klubu jeździeckiego. W tym przypadku należy jednak wziąć pod uwagę relacje z obdarowywanymi osobami – pościel jako prezent polecana jest jedynie, jeśli więzi w miejscu pracy bądź uprawiania swojego hobby są przyjacielskie chociażby z tego względu, żeby swobodnie można było świętującą swoją rocznicę osobę zapytać o rozmiar potrzebnych tekstyliów.

Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia są obchodzone w większości polskich domów i stanowią jedną z najpopularniejszych okazji, do wymieniania się prezentami w gronie rodzinnym. Pościel jako prezent świetnie sprawdzi się w tych okolicznościach w charakterze dodatku do podarunku dla dziecka, które cały rok czekało na wymarzoną zabawkę, położoną pod choinką przez Świętego Mikołaja lub jako główny komponent daru dla osób biedniejszych, które same nie mogą pozwolić sobie na regularną wymianę tekstyliów w domu. Jest to jedno z najczęstszych życzeń rodzin potrzebujących, umieszczanych na listach produktów niezbędnych do życia przy okazji świątecznych akcji prezentowych, mających wspomóc biedniejszą część społeczeństwa.

Wielokrotnie ustalany jest także limit pieniędzy na prezent, którego zobowiązują się przestrzegać krewni wspólnie zasiadający do wigilijnej wieczerzy. Ma to na celu zapewnienie równomiernego obdarowania każdego członka rodziny, zapobiegając tym samym zawstydzenia tych, którym się gorzej powodzi. Dzięki szerokiemu wyborowi pościeli na rynku, tego typu prezent można dopasować do każdego ustalonego budżetu, wybierając produkty szyte z różnych materiałów, takich jak jersey, flanela, satyna bawełniana i wiele innych.

Narodzenie dziecka

Pojawienie się w rodzinie nowego jej członka jest wydarzeniem pełnym radości. Jest to też wyśmienita okazja do bezinteresownego obdarowania maleństwa oraz jego rodziców z okazji przyjścia na świat malutkiego człowieka. Najczęściej wybieranym prezentem w tym okresie są ubranka dziecięce. Wiele osób chciałoby jednak wyjść poza schemat i dołożyć do podarunku dla noworodka coś niestandardowego. I w tym przypadku świetnym rozwiązaniem okaże się pościel jako prezent! W pierwszym okresie życia dziecka wymaga ona bardzo częstej wymiany, dlatego młodzi rodzice nie mogą mieć za dużo kompletów w domu – każdy jest cenny i potrzebny! W przypadku pościeli dla dzieci wachlarz wyboru jest bardzo szeroki – tekstylia dostępne są w odcieniach różu dla dziewczynek, błękitu dla chłopców oraz w wersjach neutralnych z nadrukami zwierzątek bądź pluszowych misiów. Kupującego może ograniczyć jedynie jego własna wyobraźnia!

Przeprowadzka i parapetówka

Przeprowadzka stanowi jedną z największych zmian w życiu człowieka. Przy zmianie mieszkania nie tylko wnętrza już nigdy nie będą takie same – nowością dla przeprowadzających się ludzi jest także otoczenie, zieleń naokoło nowego miejsca zamieszkania oraz sąsiedzi, czekający aby ich poznać. Wiele osób decyduje się wydać z tej okazji przyjęcie dla przyjaciół, popularnie nazywane „parapetówką”. Większość gości przynosi wtedy ze sobą tradycyjną roślinę doniczkową „na nowe mieszkanie”. Część z nich chce jednak wyjść przed szereg i poszerzyć zakres podarunku. I w tym wypadku pościel jako prezent sprawdzi się wyśmienicie – dzięki niej dumny właściciel nowego lokum pozbędzie się jednego z koniecznych przy zmianie miejsca zamieszkania wydatków!