Urządzenie sypialni jest nie lada wyzwaniem – ma być piękna, przytulna, dopasowana do indywidualnego stylu mieszkańców, a także kojąca zmysły. Jak pogodzić wszystkie te wymagania we wnętrzach osób, które uwielbiają pełną paletę żywych kolorów tęczy? Jest kilka sposobów na to, aby nie rezygnując ze swoich upodobań puścić wodze fantazji i cieszyć się wyjątkowym, niestandardowym i kolorowym wystrojem sypialni:

  • Wybierz kolor przewodni
  • Stosuj kontrast
  • Sięgnij po naklejki
  • Kolorowa pościel – wizytówka Twojej sypialni

Wybierz kolor przewodni

Każdy chciałby aby sypialnia, w której codziennie się budzi odpowiadała jego preferencjom estetycznym. Czy w przypadku zamiłowania do wszystkich kolorów tęczy da się to osiągnąć bez efektu „pstrokatego” pomieszczenia? Oczywiście, że tak! Jednym ze sposobów na osiągnięcie celu jest wybór koloru przewodniego spośród barw preferowanych przez właściciela mieszkania, a następnie dopełnienie go pozostałymi odcieniami. W tej metodzie urządzania pokoju sypialnego wybrany kolor powinien być zdecydowanie dominujący – można na przykład utrzymać w nim kolorystykę mebli bądź użyć go do pomalowania ścian. Pozostałe barwy powinny zostać użyte przy zakupie dodatków. Oto kilka pomysłów na ich dobór:

  • Rząd różnokolorowych, ozdobnych wazonów
  • Wielobarwne pluszaki, zdobiące widoczne półki
  • Fantazyjne poduszki dekoracyjne
  • Lampy z kolorowymi kloszami lub abażurami
  • Tęczowe obrazy abstrakcyjne

W tej konwencji w wymarzonej sypialni pojawią się wszystkie uwielbiane przez zamieszkującą ją osobę barwy, a jednocześnie kolorystyka pomieszczenia będzie dobrze dobrana, nie sprawiając wrażenia przytłaczającej.

Stosuj kontrast

Kolejną opcją dla wielbicieli kolorowych wnętrz jest zastosowanie barw kontrastowych. Używając ich w odważny sposób, np. malując ściany na różne kolory, spełniające ten warunek, można osiągnąć przyjemny dla oka efekt, zgodny z oczekiwaniami właściciela mieszkania. Dopasowywanie poszczególnych części pomieszczenia do siebie na zasadzie kontrastu znajdzie zastosowanie również w przypadku doboru mebli oraz dekoracji. Rozwiązanie to pozwala na urządzenie sypialni w wyrazisty sposób. Należy jednak pamiętać, aby wprowadzić również elementy, pozwalające na stonowanie zdecydowanych kolorów – sypialnia ma być w końcu pomieszczeniem szczególnie kojącym zmysły.

Sięgnij po naklejki

Nieco delikatniejszym, lecz wciąż przepełnionym bogactwem kolorów pomysłem jest użycie wielobarwnych naklejek ściennych w spokojnych wnętrzach o pastelowej kolorystyce. Pozwoli to na ich znaczne ożywienie bez sprawiania, że staną się zbyt jaskrawe. Tego typu ozdoby dostępne są w wielu wariantach – można swobodnie wybierać pomiędzy różnorodnymi kształtami, rozmiarami oraz kolorami dekoracji. Przy ozdabianiu sypialni za pomocą naklejek jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia jej właściciela!

Kolorowa pościel – wizytówka Twojej sypialni

Najprostszym, lecz również wartym uwagi sposobem wprowadzenia do sypialni barw tęczy jest wybór pościeli w tym wariancie kolorystycznym. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne, gdy w planach nie ma remontu ani malowania ścian, a pomieszczenie potrzebuje powiewu świeżości. Sprawienie, że łóżko będzie najbardziej jaskrawym elementem wystroju sypialni będzie skutkować tym, że uwaga wchodzącej do pomieszczenia osoby automatycznie zostanie skierowana właśnie na ten mebel – stanie się on wizytówką pokoju sypialnego! Warto zatem dopilnować, aby pościel zawsze była nienagannie zaścielona.