Coraz wyższe temperatury na zewnątrz sprawiają, że planujemy różne aktywności na zewnątrz, spotkania w gronie rodzinnym czy znajomych. Organizacja imprezy plenerowej to niemałe wyzwanie, bez względu na to, czy ma odbyć się w ogrodzie, na łonie natury czy w dedykowanym miejscu na ogniska albo grilla. Jednak dzięki dobremu przygotowaniu oraz szeregu przydatnych akcesoriów plenerowa zabawa może stać się wyjątkowo udanym wydarzeniem. Poznaj nasze propozycje przydatnych w różnych sytuacjach sprzętów oraz gadżetów, dzięki którym urządzenie przyjęcia, pikniku czy zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu stanie się prostsze:

  • Otwarcie sezonu na grillowanie
  • Wiosenny piknik w plenerze
  • Rodzinne ogrodowe uroczystości
  • Jak urządzić urodziny w ogrodzie?
  • Dzień dziecka na świeżym powietrzu
  • Dobry plan na każdą pogodę

Otwarcie sezonu na grillowanie

Wielbiciele spędzania czasu przy grillu zwykle nie mogą doczekać się ciepłych wiosennych dni. Majówka, długi weekend majowy to najczęściej czas na oficjalne otwarcie sezonu grillowego, zaproszenie znajomych na ogrodową imprezę. Warto odpowiednio wcześniej zrobić przegląd posiadanego sprzętu, aby grillowanie nikogo nie zaskoczyło.

Oprócz wygodnego odpowiednio pojemnego grilla ważne są dodatki do niego. Komplet sztućców grillowych to nieodłączny atrybut wielbicieli opiekania warzyw, mięsa czy serów. Gustowny fartuszek czy żaroodporne rękawice również sprawdzą się przy przyrządzaniu ciepłych dań. Wiele osób korzysta również przy okazji wspólnego grilla z jednorazowych ekologicznych talerzyków i sztućców, dzięki którym porządki po imprezie są prostsze.

Sprawdź również stan swoich mebli ogrodowych, zanim zaprosisz gości. Być może krzesła czy stół wymają jakichś napraw, renowacji czy nawet wymiany po zimowym przechowywaniu. Zadbaj o zabezpieczenie w razie gorszej pogody czy szybko przychodzącego wieczornego chłodu. Namiot ogrodowy, parasole czy ciepłe termiczne koce sprawdzą się w nieprzewidzianych sytuacjach.

Wiosenny piknik w plenerze

Jeżeli pogoda pozwala już na dłuższe wyjścia w teren, może to czas na rodzinny piknik albo wspólne biesiadowanie na łonie natury z bliskimi znajomymi. Jeżeli lubisz ten rodzaj aktywności, na przykład jako forma odpoczynku w trakcie wycieczki, pamiętaj o kilku przydatnych elementach wyposażenia.

Lekki, ale obszerny i dobrze izolujący koc piknikowy to podstawa. Najlepiej, aby posiadał warstwę izolującą od wilgoci czy nawet chłodu, a jednocześnie był łatwy w utrzymaniu czystości. W tej roli mogą się również sprawdzić wygodne naturalne maty. Alternatywnie, jeżeli miejsce piknikowania jest niedaleko od miejsca, gdzie parkujecie samochód, być może przenośne meble piknikowe lepiej sprawdzą się w Waszym przypadku.

Warto nie zapomnieć o odpowiednich akcesoriach ułatwiających przenoszenie i przechowywanie żywności. Na pikniku może znaleźć się wiele nawet całkiem wymyślnych dań, które mogą wymagać trzymania w chłodzie, czy też zabezpieczenia przed zgnieceniem. Różnego rodzaju torby termiczne, termosy, pojemniki to podstawa, którą warto uzupełnić o dopasowaną do potrzeb zastawę piknikową.

Rodzinne ogrodowe uroczystości

Jeżeli planujesz rodzinne przyjęcie w ogrodzie, zadanie jego organizacji wydaje się łatwiejsze. W końcu w razie problemu masz dom pod ręką. Wiosenne czy letnie ogrodowe imprezy to szansa na wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych. Warto zadbać o podstawowe elementy, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Zadbaj o komfortowe miejsca do siedzenia - niekoniecznie musi być to stół i krzesła ogrodowe. Wygodna ławka, hamak do leżenia czy huśtawki świetnie zdają egzamin na luźne pogaduszki. Poczęstunek może w końcu mieć formę szwedzkiego stołu, który sprzyja luźnej, nieformalnej atmosferze. Odpowiednia do ogrodu zastawa stołowa także nada odpowiedniego klimatu.

Dbając o nastrój, dobierz dekoracje, światła do charakteru imprezy. Czasami można wykorzystać otaczającą zieleniejącą się przyrodę, uzupełniając jedynie drobnymi dodatkami. Przykładowo jednorazowe kolorowe serwety położone na stół, uzupełnione dopasowanymi kolorystycznie poduszkami na krzesła tworzą przytulny kącik do jedzenia i odpoczynku.

Jak urządzić urodziny w ogrodzie?

Swoiste garden party może być także imprezą urodzinową czy imieninową, co chętnie wykorzystują osoby obchodzące swoje święta w okresie wiosenno-letnim. Urządzenie takiego tematycznego przyjęcia wymaga zwykle większego zaangażowania niż klasyczna impreza w ogrodzie, jednak przeżycia mogą być niezapomniane. Dobrze przygotowany ogród to miejsce na zabawę dobre zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Aby nadać odpowiedniego charakteru chwilom spędzonym na urodzinach w ogrodzie, warto zadbać o tematyczne ozdoby. Na urodzinach, w szczególności dzieci ważne są również dodatkowe atrakcje, zorganizowane zabawy. Nie bez znaczenia jest zadbanie o plan awaryjny w przypadku niekorzystnej pogody - altana, namiot imprezowy czy po prostu alternatywna przestrzeń w salonie zdadzą egzamin.

Aby nawet najmniejsze detale nie przeszkodziły w dobrej zabawie, zadbaj o szeroko pojęte bezpieczeństwo. Środki przeciw insektom, na przykład świece odstraszające komary pomogą w uchronieniu gości od nieprzyjemnych ugryzień. Specjalne osłonki na jedzenie zapobiegną natomiast dostaniu się niepożądanych gości do posiłków. Jeżeli masz bliskich sąsiadów, a impreza może się przedłużyć, lepiej jeszcze przed jej rozpoczęciem uprzedź zainteresowanych.

Dzień dziecka na świeżym powietrzu

Różnorodne plenery były od zawsze dobrym pomysłem na spędzenie czerwcowego święta z dziećmi. Dzień Dziecka, bo o nim mowa, można zorganizować dla znajomych w formie małego festynu, rodzinnej imprezy. To dobra alternatywa do zabaw pod dachem w czasie pandemii, jednak zawsze pozostaje kwestia dobrej pogody - dzień dziecka nie jest łatwo przełożyć.

Na świeżym powietrzu przy domu, w ogrodzie czy umówionym miejscu możesz wraz ze znajomymi zorganizować różne atrakcje dla najmłodszych. Dmuchańce, basen z kulkami, ogrodowe zabawki razem z małymi przyjaciółmi zawsze są bardziej atrakcyjne niż w odosobnieniu. To także dobra okazja do wręczenia prezentów, które mogą być również zabawkami czy sprzętem do ogrodu - trampolina, basen albo zjeżdżalnia jeszcze bardziej uatrakcyjnią zabawę.

Wolisz wspólną, rodzinną aktywność? Przygotuj odpowiedni ekwipunek i zaplanuj ciekawą wycieczkę. Spakuj do plecaków suchy prowiant, w torby termiczne bardziej wrażliwe na ciepło jedzenie i ruszajcie w drogę. Całodzienny wypad w góry, do parku, nad jezioro czy morze, albo eskapada rowerowa - możliwości jest mnóstwo, warto ustalić te najbardziej pasujące dziecku.

Dobry plan na każdą pogodę

Ciepłe pory roku w polskiej rzeczywistości potrafią zaskoczyć i nie do końca “trzymać się” długoterminowych prognoz pogody. Jeżeli imprezę w plenerze planujesz z dużym wyprzedzeniem, nie jest to spontaniczna reakcja na zbliżające się słoneczne dni, musisz uwzględnić plan awaryjny. Oczywiście niewielki deszczyk czy zachmurzenie nie powinny zepsuć garden party, jednak już niska temperatura czy mocny wiatr - tak. Dlatego nawet najlepsze sprzęty i akcesoria nie zawsze pomogą.

Udana impreza plenerowa to złożenie dobrej pogody, świetnych gości i sprawnej organizacji. O to ostatnie możesz zadbać w pełni, planując wydarzenie i zwracając uwagę nawet na drobne detale. Dzięki temu spędzisz niezapomniane pozytywne chwile blisko natury ze swoją rodziną czy przyjaciółmi.